top of page

Working Mothers

Public·22 members

Wesley Reyes
Wesley Reyes

Florin Bordeianu Cum Ne Poti Iubi La Fel


Nu stiu daca sexul si spalatul chilotilor chiar iti da dreptul la sfera privata a unui om. Parerea mea personala e ca daca nu exista incredere, atunci oricum ceva nu e in ordine. Nu stiu daca poti impiedica partnerul sa te insele prin faptul ca ii controlezi telefonul. Daca exista dorinta sa iasa in afara relatiei, se va intampla cu sau fara controlul mesajelor. Nu zic ca e acceptabil sa iti inseli si sa iti minti parteneul, zic ca pentru mine este de asemenea inacceptabil sa consideri ca ai dreptul la sfera lui privata si sa il controlezi. Argumentul ca daca nu are nimic de ascuns, atunci nu are de ce sa se ingrijoreze daca ma uit prin mesaje nu mi se pare valid. Sau am ramas la mentalitatea comunista unde Securitatea stia totul despre noi? Fiecare dintre noi are dreptul sa aleaga cu cine isi impartaseste gandurile. Nimanui nu i-ar place sa ii citeasca cineva jurnalul privat. Nu cred ca in momentul in care ai decis sa ai o relatie cu cineva, iti dai in mod implicit acordul sa nu mai ai ganduri private. Pe langa asta, daca totul e asa de transparent, de ce exista neincredere? Nu iti cunosti partenerul? Ai nevoie de mesajele lui pentru asta? Nu puteti comunica? Cei care se simt indreptatiti sa cautati prin sfera privata a altora, sunteti de asemenea la fel de deschisi sa va oferiti gandurile partenerului? Ce faceti daca anuminte lucruri sunt interpretate gresit? Ce faceti daca un prieten va spune secrete pe care nu a vrut sa le comunice si partenerului vostru? Ce faceti daca partenerul nu va suporta toate gandurile si parerile? Va compromiteti propria personallitate din frica de a nu a mai fi iubiti din cauza unei pareri diferite, pentru ca stiti ca sunteti supraveghiati non stop? De ce este nevoia de control a unui partener mai importata decat nevoia proprie de a avea o sfera privata?




Florin Bordeianu Cum Ne Poti Iubi La Fel

041b061a72


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

  • Facebook
  • Whatsapp
  • Instagram
bottom of page