top of page

Questions and Answers

Public·22 members
Edgar Nikitin
Edgar Nikitin

POBIERANIE Z TORRENTAWybór dobrej sieci VPN to najlepszy sposób, na bezpieczne pobieranie torrentów. Taka sieć przekierowuje nasze dane przez swoje prywatne serwery, co sprawia, że nasze połączenie staje się anonimowe. Jeśli nie korzystasz z sieci VPN, twoje dane osobiste, a także informacje o tożsamości i aktywności mogą się dostać w niepowołane ręce.
POBIERANIE Z TORRENTABy pobrać plik torrent, potrzebujemy dobrego klienta. Jeden torrent zawiera tak naprawdę wiele różnych plików w różnych lokalizacjach, nie wystarczy więc pobrać torrenta i go otworzyć. Tu z pomocą przychodzi klient sieci torrent, jego zadaniem jest zebranie wszystkich plików i zarządzanie nimi, dzięki czemu po zakończeniu pobierania uzyskamy pełny pakiet treści.


Wybierając klienta sieci torrent, należy wybrać program, który jest prosty w użyciu, lekki i elastyczny. Powinien umożliwiać dostosowanie programu do naszych potrzeb, a jednocześnie zapewniać możliwie bezpieczne pobieranie. Oto programy do pobierania torrentów, które polecam:


Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze sprawdzonej strony z torrentami. Nie pobieraj plików z podejrzanych witryn, które znalazłeś/aś w wyszukiwarce Google, ponieważ wśród wyników Google często pojawiają się fałszywe strony.


Kiedy zaczynasz pobierać plik z sieci P2P, różne komputery wspólnie przesyłają pliki na twoje urządzenie. Gdy różne fragmenty zostają wgrane na twój sprzęt, pobieranie zostaje zakończone. Dzięki temu pobieranie plików odbywa się znacznie szybciej niż w przypadku jednego serwera.


Jest to możliwe, ale zdecydowanie odradzam takie rozwiązania. Prawda jest taka, że o wiele lepiej będzie wybrać sieć VPN typu premuim i skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy. Niestety wiele darmowych sieci VPN ogranicza dane, dając na przykład tylko 500MB dziennie. Taka sieć pozwoli na pobieranie torrentów tylko przez krótki czas, a do tego dochodzą też ograniczenia prędkości.


Kolejnym minusem jest to, że takie sieci są znane z tego, że sprzedają dane swoich użytkowników. Darmowe sieci w ten sposób zarabiają, a użytkownicy mogą się przez to spotkać z poważnymi konsekwencjami za pobieranie torrentów. Darmowe sieci VPN bombardują nas też denerwującymi reklamami, a cześć z nich jest zawirusowana. Jeśli naprawdę zależy ci na bezpieczeństwie i anonimowości podczas pobierania torrentów, to lepiej unikać darmowych sieci VPN.


Torrenting to wspaniały sposób na pobieranie dużych plików w krótkim czasie, należy jednak pamiętać, że z pobieraniem torrentów wiąże się ryzyko. Na szczęście dobra sieć VPN pomoże ci rozwiązać problemy z bezpieczeństwem. Taka sieć zastępuje nasz prawdziwy adres IP i szyfruje nasze dane, dzięki czemu możemy pobierać torrenty bezpiecznie i anonimowo.


uTorrent oparty jest na protokole uTP, który maksymalizuje przepustowość i redukuje zatory. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się płynnym i szybkim pobieraniem, a połączenie internetowe nie jest nadmiernie obciążone.


uTorrent to darmowy oraz najpopularniejszy program P2P. Jego największą zaletą jest niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe. uTorrent działa w tle i pozwala na pobieranie dużej ilości plików bez obciążania komputera. W tym czasie można swobodnie korzystać z zainstalowanego oprogramowania. Program charakteryzuje się przejrzystością, a także łatwością w obsłudze dzięki czemu mogą korzystać z niego nawet bardziej niedoświadczeni użytkownicy. Bardzo przydatna jest opcja "Drop files to send", która umożliwia szybkie i łatwe przesyłanie plików. Wystarczy przeciągnąć plik do programu, a on sam wygeneruje link. Program oparty jest na protokole UTP, który maksymalizuje przepustowość oraz redukuje zatory na kanałach przesyłu danych. Sprawia to, że pobieranie pliku jest szybkie i płynne, a także nie obciąża nadmiernie łącza internetowego użytkownika. uTorrent pozwala na dopasowanie użycia łącza do dostępnej przepustowości.


Popularna sieć przeznaczona do szybkiej i bezproblemowej wymiany plików (peer-to-peer - P2P) stworzona została przez amerykańskiego programistę Brama Cohena w 2002 roku. Opracowany przez niego protokół BitTorrent umożliwia pobieranie jednego pliku przez wielu użytkowników bez potrzeby wielokrotnego obciążania centralnego serwera i jego łącza sieciowego. Dane pobierane przez osoby korzystające z tej sieci wymiany plików P2P są dzielone na fragmenty - użytkownik, który ściągnął dany fragment udostępnia go innym.


Pojęcie torrent ściśle związane jest z Internetem i udostępnianiem informacji oraz materiałów w sieci. Posługiwanie się torrentami nazywane jest torrentingiem, a to z kolei niezwykle popularny w skali światowej protokół udostępniania plików, który opiera się w ramach technologii peer-to-peer. Czym jest torrent? Jak go wykorzystywać w bezpieczny sposób?


Ponieważ ruch internetowy przepływa następnie przez serwery usługi VPN, dostawca usług internetowych nie może śledzić aktywności online użytkownika. Fałszowanie geograficzne umożliwia użytkownikom dostęp do treści, które w inny sposób są blokowane w ich kraju, takich jak odblokowywanie stron z torrentami. Ponadto usługi VPN wykorzystują zaawansowaną technologię szyfrowania, która dodaje kolejną warstwę bezpieczeństwa. Ruch internetowy nie jest podatny na infiltrację.


Seedbox działa jako pośrednik między stroną torrent a twoimi urządzeniami. Seedboxy to usługi do wynajęcia, które umożliwiają anonimowe pobieranie/przesyłanie. Możesz użyć seedboxów, aby ominąć blokowanie torrentów.


Torrent Relay to kolejna świetna metoda na ominięcie blokowania torrentów. Jest to usługa, która pozwala ominąć blokowanie torrentów, konwertując linki torrent na linki https. Użytkownik może udostępnić link do torrenta na stronie internetowej, która zapewnia link https, który można pobrać z serwera Torrent Relay.


Txtor to kolejna alternatywa dla obejścia blokowania torrentów. Jest to narzędzie, które pozwala konwertować pliki torrent do formatu .txt. Po prostu wprowadź link do torrenta w Txtor, a wygeneruje link do pobrania .txt. Należy pamiętać, że ta metoda obejścia blokowania torrentów nie zadziała, jeśli twój dostawca usług internetowych zablokował cały ruch torrentów.


Thunder to darmowy menedżer pobierania z Chin, który jest podobny do innych menedżerów pobierania torrentów. Pozwala ominąć blokowanie torrentów, maskując pobieranie torrentów jako normalne pobieranie HTTP. Utrudnia to dostawcom usług internetowych identyfikację natury pliku. Ponadto odblokowuje porty zastrzeżone przez ISP.


BitLet to kolejny świetny menedżer pobierania torrentów, który umożliwia natychmiastowe pobieranie plików torrent. Po prostu załaduj plik torrent do BitLet i wybierz miejsce, w którym chcesz go zapisać.


Torrent2exe to kolejna metoda obejścia blokowania torrentów. Tam, gdzie jedno z naszych poprzednich rozwiązań konwertowało pliki torrent do formatu .txt, Torrent2exe konwertuje pliki torrent do formatu .exe, umożliwiając ich łatwe pobieranie.


Blokowanie torrentów jest typową odpowiedzią na zapobieganie naruszeniom praw autorskich. Jedynym sposobem na uzyskanie dostępu jest ominięcie blokowania torrentów. Zebraliśmy 15 różnych sposobów uzyskiwania dostępu do ulubionych stron z torrentami i adresów URL. Są łatwe w obsłudze i pozwalają niemal natychmiast ominąć blokowanie torrentów.


Nie rozumiesz na czym sieć torrent polega? Nie ma kto udostępniać to nie ściągniesz. Poszukaj innego torrenta albo łudź się że kiedyś się pojawi ale pewnie nie prędko jeśli to stary torrent


Witam wszystkich. Mam pewien problem. Otóż jakiś czas temu zacząłem ściągać plik. Dodam że jak na możliwości mojego łącza to całkiem pokaźny (ok. 8GB). Ściągałem BitCometem. Aktualnie mam 73% ale ostatnio program po jakiś 5 minutach od rozpoczęcia ściągania zawiesza się. I tak za każdym razem więc ukończenie pobierania nie jest możliwe. I w tym miejscu mam pytanie do Was. Czy jest jakaś możliwość żeby to pobieranie kontynuować jakimś innym programem? Np. uTorrent? Nie chciałbym zaprzepaszczać tych 73% bo sporo czasu to zajęło... Z góry dzięki za pomoc.


Pliki torrent możesz śmiało pobierać w różnych programach. uTorrent powinien bez problemu odczytać stan torrenta, który zacząłeś pobierać w BitComet...PS. Rozumiem, że ten plik 8GB to po prostu ogrooooomny dokument Worda, a nie piracka gra?


Wchodzisz do narzędzia/preferencje/ zakładka zaawansowane/pobieranie szukasz rozszerzenia torrent klikasz edytuj i zaznaczasz otwórz za pomocą Opery


Widziałem przypadki, w których nawet bez aktywnego pobierania w uTorrent Internet był ciągle tracony. W dystrybucji było kilka plików. Po całkowitym zamknięciu uTorrenta Internet zaczął działać mniej lub bardziej stabilnie. Musisz zrozumieć, że router zawiesza się w ostateczności. Jeśli nawet utrzymuje działającego klienta torrenta, prędkość połączenia prawdopodobnie będzie bardzo niska. Ping spadnie dramatycznie. A jeśli w tym czasie inne urządzenia zaczną korzystać z połączenia w tym samym czasie, to tylko pogorszy sytuację, a sprzęt routera po prostu nie może tego znieść.


Jeśli bezpośrednie pobieranie jest stabilne, nic nie jest przerywane, musisz pomyśleć o zakupie nowego i mocniejszego routera. Ta opcja najprawdopodobniej na pewno rozwiąże problem z niestabilnym połączeniem w momencie pobierania torrentów. Poza tym szybkość samego połączenia będzie wyższa, jeśli pozwala na to Twój plan taryfowy. 041b061a72


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page